Connect with Us

Starova: Arrestimi i Alban Hoxhës?/ Mund të ketë ardhur si pasojë e…

Sporti Kryesore

Starova: Arrestimi i Alban Hoxhës?/ Mund të ketë ardhur si pasojë e…

Publikuar

-

Në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH foli dhe Sulejman Starova i cili analizoi ndeshjet e kësaj jave në Kategorinë Superiore duke thënë:

“S’ka si të ketë parakalime të bujshme. skuadrat janë në nivel gati të barabartë. si skuadrat që luftojnë për trofe edhe ato që janë në vendet e fundit. Skënderbeu fitoi një pikë në raport me Partizanin, Tirana mori një rezultat pozitiv. Më doli parashikimi që Tirana do të vazhdojë të marrë pikë. I ka marrë Kamzës dhe Gjirokastrës. Fitojnë të katërta skuadrat që po luftojnë për UEFA-n, Teuta, Laçi, Kukësi dhe Flamurtari. Për meritë të Nicës, Kastrioti na lë më gojë hapur.”

Arrsetimi i Alban Hoxhës – “Mund ta ketë bërë nga hidhërimi që ka humbur skuadra në Vlorë. Nuk po jeton me situatën. Nuk është ndonjë gjë me shumë bujë, pasi u ka ndodhur dhe lojtarëve të mëdhenj”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

E pabesueshme/ Greqia po na merr edhe Ndojin, i jep shiritin e kapitenit

Publikuar

-

Nga

Andrea Ndoj është një futbollist i jashtëzakonshëm që do të bëj shumë jehonë në të ardhmen. Lojtari që luan me Olimpiakosin U-17 ka arritur të bëj shumë realizime të bukura në kohët e fundit, ku spikat ai ndaj Barcelonës U-17. Teksa i merrte zvarrë të gjithë nga mesfusha, në Greqi do të nisnin edhe etiketimet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Bomba” e Agustin Kolës: Tirana e shiti Kupën ndaj Flamurtarit në 2009-ën se donte Bamir Topi

Publikuar

-

Nga

Agustin Kola, një nga legjendat e Tiranës, zbulon prapaskenat e Kupës së Shqipërisë, që Tirana e humbi në finale me rezultatin 2-1 në vitin 2009. I ftuar në “Radio Tirana” nga gazetari Ervin Baku, ish-sulmuesi i shquar rrëfen gjithçka për jetën e tij, por ndërkohë përmend edhe ish-presidentin e Republikës, Bamir Topin. Asokohe trajner i […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Barazimi ndaj Partizanit duhet festuar, te Bylsi ja shtrojnë me… byrek pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Bylisi vazhdon të suprizojë në kampionat. Pasi mundi Skënderbeun dhe Kukësin, ekipi ballshiot i mori këtë fundjavë një barazim me vlerë Partizanit në “Selman Stërmasi. Një gol i Ntepe në minutën e 93′ të ndeshjes vulosi takimin në shifrat 1-1. Sigurisht një pikë me vlerë për ballshiotët duke llogaritur rëndësinë e kësaj ndeshje dhe kundërshtarin […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: