Connect with Us

Ylli i madh lëshon bombën e radhës/ Është e çuditshme ajo që po bën Barcelona me mua

Sport

Ylli i madh lëshon bombën e radhës/ Është e çuditshme ajo që po bën Barcelona me mua

Publikuar

-

Barcelona u largua nga “Wanda Metropolitano” vetëm me një pikë pas barazimit 1-1 të marrë mbrëmjen e së shtunës, por Jordi Alba ishte më shumë i zhgënjyer me problemet jashtë fushe që ka me klubin rreth situatës së tij personale, se sa me lënien e pikëve.

Kontrata e mbrojtësit me katalanas skadon në fund të 2020-ës, por ende nuk ka shenja të një rinovimi. “Nuk kam lajme,” tha ai. “ Nuk e di se çfarë mendimi ka klubi për mua dhe është e çuditshme, sepse nuk ka mbetur edhe shumë kohë nga përfundimi i kontratës sime”.

“Synimet e mia janë që ta mbyllë këtu karrierën, por do të shohim pasi unë nuk e di se cilat janë synimet e tyre, apo kur mendojnë se do të jetë e përshtatshme për të më telefonuar”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: