Connect with Us

E zbulojnë mediat gjermane/ Ja çfarë ndodhi mes trajnerit kroat dhe yjeve të Bayernit në ndeshjen e fundit

Sport

E zbulojnë mediat gjermane/ Ja çfarë ndodhi mes trajnerit kroat dhe yjeve të Bayernit në ndeshjen e fundit

Publikuar

-

Pas barazimit brenda në shtëpi të kampionëve në fuqi ndaj Dusseldorf, thashethemet për shkarkimin e trajnerit Niko Kovac u rishfaqën.

Sipas raportit të fundit të Bild, vetë trajneri ka folur vetë përpara ekipit për një shkarkim të mundshëm.

47-vjeçari thuhet të ketë qenë shumë i rreptë me lojtarët pas ndeshjes. Ai thuhet t’i ketë thënë vetë lojtarëve se po i vinte fundit, por përpara se të vinte ajo ditë ai donte të bënte diçka të mirë te Bayern.

Ai thuhet të ketë fajësuar lojtarët për ecurinë e dobët të ekipit pasi në fund të fundit janë ata që zbresin në fushë dhe jo trajneri.

Kjo deklaratë ka irrituar akoma më tepër yjet bavarezë. Një tjetër aspekt që nuk i pëlqen Kovac është mënyra se si sillen lojtarët, që bëjnë sikur i dinë të gjitha më mirës e trajneri.

Pra një situatë e pakëndshme te Bayern. Trajneri pritet të jetë në stol për ndeshjen e radhës ndaj Benfica-s në Champions League, më pas nuk i dihet, por shumë do të varet nga rezultati i ndeshjes. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: