Connect with Us

Shtyhet seanca gjyqësore/ Alban Hoxha mbetet në burg

Sport

Shtyhet seanca gjyqësore/ Alban Hoxha mbetet në burg

Publikuar

-

Është shtyrë për nesër në orën 10:00 seanca gjyqësore për dhënien e masës së sigurisë për  portierin e  Partizanit dhe kombëtares shqiptare, Alban Hoxha.

Pasi të ketë dalë para Gjykatës, duke parë rrethanat dhe masën e alkoolit, nga praktika që është ndjekur, i vendoset detyrim për paraqitje para oficerit të policisë gjyqësore dy herë në muaj ose edhe më shumë dhe më pas bëhet lirimi menjëherë nga ambientet e paraburgimit (në rast se nuk është përsëritës). Pas kësaj vazhdojnë hetimet nga organi i akuzës dhe në këto raste zgjasin për 2-3 muaj.

Pasi mbyllen hetimet, ku mund të bëhet një marrëveshje me pranimin e fajësisë përpara prokurorit të çështjes dhe më pas kjo marrëveshje e arritur miratohet para gjykatës. Në të kundërt i komunikohet akuza për çfarë akuzohet dhe më pas shkon në gjykatë ku bëhet gjyqi paraprak. Nëse çështja shkon me gjykim të shkurtuar dhe pranohet, personit që është kapur në gjendje të dehur i ulet automatikisht 1/3 e dënimit dhe hidhet përsëri për gjyq. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE