Connect with Us

Do të luajë apo jo në derbi?/ Trajneri i Partizanit merr vendimin për Alban Hoxhën

Sport

Do të luajë apo jo në derbi?/ Trajneri i Partizanit merr vendimin për Alban Hoxhën

Publikuar

-

Partizani do të ketë një mungesë të rëndësishme në ndeshjen derbi kundër Tiranës. Portier Alban Hoxha nuk do të jetë nën urdhrat e trajnerit Skënder Gega për sfidën kundër bardhebluve. Portieri i të kuqve, vetëm një ditë më parë u lirua nga paraburgimi, ku kaloi 48 orë pasi u ndalua duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Gjatë fjalës së tij në konferencën e sotme për shtyp, numri një i pankinës së të kuqve është shprehur se: “Albani nuk do të luajë. Mungesa në stëvitje dhe gjendja 100%, nuk i krijojnë mundësi të jetë në derbi. E dimë se sa vlen dhe e dimë se sa i rëndësishëm është ky derbi.

Si me Albanin si me Trashin, Partizani duhet të dijë të jetë gati për derbin”- ka thënë ndër të tjera trajneri Gega. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE