Connect with Us

Zhgënjim i madh te Milani/ Transferimi i bujshëm nuk do të ndodhë në janar

Sport

Zhgënjim i madh te Milani/ Transferimi i bujshëm nuk do të ndodhë në janar

Publikuar

-

Ditëve të fundit, Cesc Fabregas është vendosur në qendër të vëmendjes së mediave që e lidhin atë me një transferim të mundshëm tek Milan. Mirëpo, mesfushori i Chelseas, në një prononcim për mediat ka mohuar të ketë pasur bisedime me kuqezinjtë, edhe pse nuk e ka përjashtuar si mundësi. 31-vjeçarit i përfundon kontrata verën e ardhshme dhe deri më tani “Blutë e Londrës” nuk i ka ofruar rinovimin e kontratës.

“Jo. Unë nuk ka folur me askënd. Natyrisht në janar unë mund të nënshkruaj një kontratë me këdo nga ekipet dhe kjo mund të zgjojë interesin e shumë prej tyre. Por ajo që mund të them deri më tani është se do të qëndroj këtu deri në fund të sezonit. Unë do të luajë në Premier League. Kam folur me trajnerin, ai ka qenë i drejtë me mua dhe duhet të jem gati”, u shpreh Fabregas.

Spanjolli ka luajtur vetëm nëntë ndeshje me Chelsean këtë sezon, por asnjë në Premier League, me Jorginho që ka ardhur dhe i ka zënë vendin pas një transferimi veror prej 57 milionë £. Sarri ka luajtur më herët me Jorginhon te Napoli dhe po përdor mesfushorin për të zbatuar stilin e tij të ri të lojës “Stamford Bridge”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: