Connect with Us

Ylli i madh e konfirmon/ Në Janar do të luaj për Interin

Sport

Ylli i madh e konfirmon/ Në Janar do të luaj për Interin

Publikuar

-

Dashuria mes talentit brazilian të futbollit Gabigol dhe skuadrës së Interit nuk lindi asnjëherë edhe pse ai erdhi në Milano me shumë bujë dy vite më parë, duke realizuar vetëm një gol në 9 ndeshje ku u aktivizua me ekipin zikaltër. Lojtari është ende në pronësi të Interit, që e ka lëshuar në formë huazimi te skuadra e Santos, ku këtë vit, në 35 ndeshje arriti të realizojoë 18 gola.

Futbollisti 22-vjeçar duket i rilindur dhe është gati të provojë një aventurë të dytë me Interin, ndaj shprehet gati për skuadrën e trajnerit Spalletti. “Shpresoj që viti 2019 të jetë më i mirë për mua. Nuk e di ende ku do të luaj, por e sigurtë është që në janar do të jem tek Interi. Kur të jem në Milano do të ulemi e bisedojmë në një tavolinë të gjithë së bashku për të ardhmen time”, tha Gabigol.

Më tej, sulmuesi brazilian shprehet: “Mendoj se për një futbollist e rëndësishme është që të jetë i lumtur dhe të ketë vijueshmëri në rezultate. Kampionati brazilian është krejt ndryshe nga Seria A, ku herën e parë nuk um ambientova Ashtu si duhet. Nuk ka asnjë kampionat të lehtë, por shpresoj që pas 2 vitesh, në janar të qëndroj sërish tek Interi dhe të tregoj se sa vlej”, tha Gabigol. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE