Connect with Us

Hetimi i UEFA-s/ Klubi i madh rrezikon përjashtimin nga Champions League

Sport

Hetimi i UEFA-s/ Klubi i madh rrezikon përjashtimin nga Champions League

Publikuar

-

Një klub i madh mund të përjashtohet nga pjesëmarrja në Champions. Siç citon “Football Leaks”, UEFA po përmbyll një hetim dhe mund të marrë masa drastike ndaj Mançester City-t.

Gjithçka ka të bëjë me aspektin financiar dhe nëse gjenden prova të shkeljeve dhe anashkalim i rregullave të fair-play financiar, atëherë qeveria e futbollit europian mund të përjashtojë ekipin anglez nga çdo kompeticion europian, duke nisur nga sezoni i ardhshëm.

Në vitin 2014 drejtuesit e City-t kishin kryer manovra për të shmangur FFP (fair-play financiar), për të shmangur përjashtimin nga kupat europiane. Rezultatet e hetimit do të dalin së shpejti dhe klubi e tifozët e “qytetarëve” do të marrin vesh masat e ndërmarra. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE