Connect with Us

Ish-ylli i Gjermanisë zbulon mashtrimin e çuditshëm/ Gruaja bënte ushtrimet në vendin tim

Sport

Ish-ylli i Gjermanisë zbulon mashtrimin e çuditshëm/ Gruaja bënte ushtrimet në vendin tim

Publikuar

-

Ish-ylli i Bayer Leverkusen, Stefan Kizling, ka rrëfyer gjatë një interviste një të vërtetë që shumë pak veta e dinin, përveçse gruas së tij.

Seancat stërvitore ishin shumë e vështirë, sidomos kur bëhej fjalë për ardhjen nga pushimet pasi kishe mbaruar sezonin dhe duhet të fillonte një tjetër. Është shumë e çuditshme ajo që Keizling ka thënë, aq sa për disa mund të duket edhe e pamundur.

Ai ka deklaruar hapur se ka mashtruar për seancën stërvitore që ka kryer në prag të fillim sezonit duke thënë se ushtrimet e tij fizike që kishin të bënin me shpejtësinë i kryente gruaja e tij. Gjatësia e tij (191 cm), nuk ka qenë asnjëherë pika e tij më e fortë dhe ish-mesfushori gjerman ka hasur gjithmonë probleme në vrapime. Kështu sulmuesi me vendlindjen në Bavari ka treguar se gruaja e tij ka qenë “shpëtimi” i tij në kohën kur ai ishte te Leverkusen.

“Nuk i kam bërë kurrë plotësisht ushtrim përgatitore. Të japin një orë që mat frekuencën kardiake dhe memorizon gjithë ushtrimin. Duke parë se gruaja ime është shumë atletike, ajo ka bërë disa vrapime me karakteristikat e mia. E ka bërë aq mirë, sa askush nuk e ka vënë re.”- ka rrëfyer Kizling për “SportBild”.  Ish-sulmuesi gjerman është tërhequr nga futbolli i luajtur tashmë dhe është krahu i djathtë i Rudi Fëler.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE