Connect with Us

22-vjeçari i Bayernit i befason të gjithë/ Do të tërhiqem nga futbolli nëse…

Sport

22-vjeçari i Bayernit i befason të gjithë/ Do të tërhiqem nga futbolli nëse…

Publikuar

-

Dëmtimet po e shqetësojnë prej kohësh një nga talentet e futbollit europian, mesfushorin e kombëtares franceze dhe të Bayern Mynih, Kingsley Coman, që ka marrë një vendim drastik. Edhe pse vetëm 22 vjeç, ai mund të tërhiqet shumë shpejt nga futbolli nëse do të vazhdojë të persekutohet nga dëmtimet, që nuk po e lejojnë të luajnë me vijueshmëri. Coman konsiderohet si një nga futbollistët më premtues në botë dhe në karrierën e tij ka luajtur me ekipet si PSG, Juventus e tani Bayern Mynih.

Në 3 karrierën e tij me fanellën e Bayern ai ka luajtur respektivisht 19, 21 dhe këtë sezon vetëm 3 ndeshje. Shumë pak për një talent të futbollit. “Ky ka qenë një vit shumë i vështirë për mua. Kur u dëmtova, mendova se ky ishte fundi i botës. Unë shpresoj që të mos i përjetoj sërish ato momente të vështira. Do të ishte e tepërt. Nuk do të pranoj një operacion të tretë, do të preferoja më mirë të tërhiqesha nga sporti. Do të nis një jetë tjetër nëse do të dëmtohem sërish”, tha Kingsely Coman.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Bruno Dita i “nxjerr bojën” ish-futbollistit të Skënderbeut, publikon videon duke luajtur… tallava

Publikuar

-

Nga

Bruno Dita në “Instagramin” e tij po mundohet çdo ditë të na e ngrejë sadopak humborin duke postuar herë pas here video mjaft interesante. Ditën e sotme mbrojtësi ka gjetur një video nga arkiva, kur ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Kaba Sambu shijonte dhe kërcente pak tallava nga Shqipëria. Mbrojtësi ka kaluar dy sezone te Skënderbeu, ku […]

LEXO TE PLOTE