Connect with Us

Ndodh në Kupën e Italisë/ Helikopteri në fushë për të transportuar tifozen, ishte gati për të lindur…

Sport

Ndodh në Kupën e Italisë/ Helikopteri në fushë për të transportuar tifozen, ishte gati për të lindur…

Publikuar

-

“Ndalni ndeshjen, lajmëroni një helikopter, pasi bashkëshortja ime është duke lindur”. Kanë rrjedhur kështu, pak a shumë, ngjarjet në një stadium të Italisë, gjatë një ndeshje futbolli të Kupës së Italisë mes ekipeve diletante të Dro dhe Lavis, në zonën e Riva di Garda.

Natyrisht që ndeshja u ndërpre për disa minuta, helikopteri mbërriti dhe u ul në mesin e fushës për t’i ardhur në ndihmë një gruaje, që ishte shtatzënë, gati për të lindur. Ajo është bashkëshortja e një prej futbollistëve në fushë, që ka kërkuar ndihmë për të sjellë në jetë djalin e saj.

Ngjarja ka ndodhur në një stadium në qytezën e Benacense. Sipas medieve italiane, gruaja që ndodhej në shkallët e stadiumit për të ndjekur bashkëshortin që luante futboll, arriti të ngjitej vetë në helikopter dhe u dërgua me urgjencën në maternitet, ku dhe solli në jetë fëmijën. Ndeshja u ndërpre për rreth 15 minuta dhe më pas vijoi normalisht, me ekipin e Dro që fitoi 3-1.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE