Connect with Us

Sa i pafat sulmuesi i Kombëtares/ Shtylla i mohon një super gol, por sërish topi përfundoi në rrjetë

Sport

Sa i pafat sulmuesi i Kombëtares/ Shtylla i mohon një super gol, por sërish topi përfundoi në rrjetë

Publikuar

-

Sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni, vazhdon të shkëlqejë në Kroaci. Sërish ka qënë sot një nga më të mirët në fushë për ekipin e tij, Lokomotiva e Zagrebit.

Në ndeshje e sotme kundër Goricës në shtëpi, sulmuesi kuqezi ka bërë një paraqitje shumë të mirë dhe vetëm shtylla i ka mohuar golin.

Në minutën e 32-të, Uzuni godet bukur nga distanca, por gjuajtja e tij përplaset në shtyllë.

I pafat sulmuesi kuqezi, por jo skuadra e Lokomotivës, që falë atij topi të kthyer arriti të gjejë golin e parë.

Ndeshja u mbyll me rezultatin final 2-2, me Uzunin që luajti përgjatë gjithë 90 minutave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: