Connect with Us

Messi-Ronaldo/ Kjo do të jetë sfida e fundit mes tyre për vitin 2018

Sport

Messi-Ronaldo/ Kjo do të jetë sfida e fundit mes tyre për vitin 2018

Publikuar

-

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, edhe pse në kampionate të ndryshme po vazhdojnë garën me njëri tjetrin.

Tani, ata janë në garë se cili do ta mbyllë vitin kalendarik si golashënuesi më i mirë. Deri më tani, Lionel Messi ka shënuar 44 gola në 2018, dhe po lufton me Cristianon për top shënuesin.

Ai është në disavantazh sepse ka vetëm edhe dy ndeshje të mbetura, që i bie dy më pak se konkurrentët e tjerë, shkruan “Mundo Deportivo”. Ronaldo gjithashtu ka shënuar 44 gola, prej të cilave 40 me Juven dhe Realin si dhe katër të tjera në Kupën e Botës.

Ai do të ketë përpara edhe disa ndeshje pasi Serie A ka zgjatur kalendarin për festën e Krishtlindjes, ashtu sikurse në Premierligë. Në garë me dyshen e jashtëzakonshme është edhe sulmuesi i Bayern, Robert Lewandowski. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Derbi luhet të premeten, ja kur do zhvillohen ndeshjet e tjera të javës së 15-të

Publikuar

-

Nga

Java e 15-të e Kategorisë Superiore do të luhet në dy ditë. Gjithçka do të nisë ditën e premte me derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, sfidë e cila është programuar të startojë në orën 19:00. Dita e premte i kushtohet vetëm supersfidës së kreqytetit dhe kështu ndeshjet e tjera do të luhen të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shkurtaj: Do më vriste nëse do e humbja penalltinë ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Kukësi mundi Tiranën në “Selman Stërmasi” me përmbysje dhe në kampin verilindor janë të gjithë të kënaqur. Vasil Shkurtaj, ishte ai që shënoi golin e barazimit me penallti, dhe hapi rrugën për përmbysjen. Sulmuesi i Kukësit, ishte i ftuar, në emisionin “Rubrika Sportive”, teksa ka folur për sfidën e së shtunës skundër bardhebluve. “Ishte një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Skandali në Superligë, FSHF harron të pezullojë futbollistin e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Futbolli shqiptar do duhen vite të pastrohet. Vetë mënyra se si funksionojnë klubet, mënyra se si shteti e sheh atë, mënyra se si organizohet gara, lë shtigje të pafundme për të gjetur probleme. Gjithsesi  nuk mundet që në vitin 2019, kur presidenti i UEFA-s vjen dhe inauguron një stadium ku pretendojmë të organizojmë një finale […]

LEXO TE PLOTE