Connect with Us

Ronaldo mund të dënohet me 2 vite burg/ Sikur të mos mjaftonin akuzat për përdhunim, ja çfarë ka bërë këtë herë

Sport

Ronaldo mund të dënohet me 2 vite burg/ Sikur të mos mjaftonin akuzat për përdhunim, ja çfarë ka bërë këtë herë

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo do të paraqitet para një gjykate në Madrid më 14 janar për të dëgjuar vendimin kundër tij për një mashtrim tatimor prej 14.7 milion euro. Ish ylli i Real Madrid dhe fituesi 5 herë i Topit të Artë u akuzua në vitin 2017 nga prokurorët spanjollë për evazion fiskal.

Sipas tyre një kompani në Ishujt e Virgjër Britanikë u përdor për të fshehur një pjesë të të ardhurave të Ronaldos ndërmjet viteve 2011 dhe 2014.

“I akuzuar përdori një kompani të krijuar në vitin 2010 për të fshehur nga autoritetet tatimore të ardhurat e krijuara në Spanjë përmes të drejtave të imazhit,”-u tha në një deklaratë nga prokurorët, në kohën kur dolën akuzat e para.

Dhe tani futbollisti do të paraqitet para gjykatës për të dëgjuar vendimin dhe raportohet të jetë një dënim deri në 2 vite burg. Sipas ligjit spanjoll, dënimet me burg prej dy vjetësh apo më pak, pezullohen për shkelësit e parë, duke pritur që i akuzuari të mos kryejë ndonjë krim të mëtejshëm në Spanjë gjatë kësaj periudhe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE