Connect with Us

E kërkon më shumë së gjysma e Europës/ Ky është “Djaloshi i Artë” i vitit 2018

Sport

E kërkon më shumë së gjysma e Europës/ Ky është “Djaloshi i Artë” i vitit 2018

Publikuar

-

Është zbuluar më në fund fituesi i çmimit “Djaloshi i Artë”.  Matthijs de Ligt fiton çmimin ‘Golden Boy’ (Djaloshi i Artë). Në listë ishin edhe lojtarët si Justin Kluivert i Romës, Trent Alexander-Arnold i Liverpoolit,  Vinicius Junior i Real Madridit, Patrick Cutrone i Milanit.

De Ligt është një ndër lojtarët më premtues në Evropë, ku është duke u kërkuar nga skuadrat si, Juventus, Barcelona, Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain.

 

Ajax është pajtuar ta shesë atë në verën e ardhshme, duke përfituar një shumë rreth 60 milionë euro. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: