Connect with Us

Mashtrim për Guinness/ A e gjeni dot sa vjeç është ky lojtar?

Sport

Mashtrim për Guinness/ A e gjeni dot sa vjeç është ky lojtar?

Publikuar

-

Gourav Mukhi është goditur me një pezullim 6-mujorë muaj pasi ka gënjyer për moshën e tij. Emri i tij ishte në librin e rekordeve të Federatës Indiane të Futbollit si golashënuesi më i ri i historisë.

Por tani është zbuluar se ai nuk është aq sa pretendonte, 16 vjeç, por në fakt 28 vjeç. Sulmuesi i Jamshedpur Gourav Mukhi është pezulluar për falsifikim moshe pasi pretendoi se ishte 16 vjeç.

Mukhi ishte në faqet e para të gazetave pasi u bë lojtari më i ri që shënonte në Super League indiane, por tashmë është sqaruar gjithçka. Në tetor, ai festoi golin ndaj Bengaluru FC dhe u deklarua lojtari më i ri që gjen rrjetën, por tani është zbuluar se ai kishte falsifikuar moshën e tij dhe në fakt është 28 vjeç.

Tani e pret një pezullim 6-mujor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE