Connect with Us

Futboll bio shqiptar, adrenalina në maksimum…/ Nga Artan Hoxha

Sport

Futboll bio shqiptar, adrenalina në maksimum…/ Nga Artan Hoxha

Publikuar

-

Kategoria e pare, java e 13-te, grupi B.

ORIKU i Orikumit vs TOMORRI Beratit 1-0

Ndersa ne ekranet e tv-ve shqiptare sapo kane nisur emisionet sportive te se dieles mbrema me kronikat e bukura te superliges, komentet dhe analizat e specialisteve, po sjell dy video dhe foto ekskluzive te kategorise se pare te organizuar nga FSHF. Mbase ju kam mesuar keq duke u sjell video nga ndeshje champions league kohet e fundit, me Barcelone, Real, Juventus apo Manchester United, por ndeshje si kjo ju siguroj qe nuk keni pare ne ekranet tona sepse kamerat e supersport nuk shkojne kurre aty.
Spektakel i papare, ne nje bilete ndeshje futbolli, ke brenda edhe shume sporte te tjera, karate, kickboxing, madje dhe vaterpol.
Ne gjysmen e ndeshjes eshte krejt erresire, gati ka rene nata, sepse FSHF i nis ndeshjet ne oren 14.00 ne mes te dhjetorit.
Topi mezi dallohet, fusha eshte kthyer ne kenete, vijat kufizuese te fushes u zhduken qe ne nxemje dhe gjyqtaret vendosin me hamendje. Shqelma, grushte me shumice por gjyqtari e ka harruar kartonin e kuq ne dhomat e zhveshjes, jeten e jep po kartonin e kuq se jep….
e megjithate me variantin taktik “bjeri ti bjem” Oriku i mori 3 pike….
Dhe kryekomentatori me taborrin e komentatoreve qe hyjne ne stadium gjithnje pa bilete, do vazhdojne te na e shesin sapunin per djathe, pra do mbrojne “produktin” alla FSHF qe ecen perpara nga fitorja ne fitore…

Nga Artan Hoxha

Gepostet von Artan Hoxha am Sonntag, 16. Dezember 2018

Gepostet von Artan Hoxha am Sonntag, 16. Dezember 2018

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Presidenti i Juventusit u shkruan letër Kukësit, Partizanit dhe Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka pushtuar të gjithë botën ka vënë në rrezik serioz të ardhmen e futbollit në Europë, pasi klubet po përballen me një krizë të madhe financiare si pasojë e ndalimit të të gjitha aktiviteteve. Kjo ka shtyrë presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli, që t’u shkruajë të gjithë anëtarëve të ECA, organizatës që klubeve […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Tronditet Kristal Abazaj, Anderlehti kërkon t’i heqë rrogën 12 mijë euroshe

Publikuar

-

Nga

Kristal Abazaj u huazua në fillim të sezonit, nga skuadra belge e Anderlehtit, drejt Kukësit, ku gradualisht po fitonte formën e dikurshme, duke u shndërruar në një protagonist te skuadra verilindore. Situata e krijuar për shkak të Koronavirusit, pritet të rëndojë nga ana ekonomike, futbollistin e Kombëtares, të cilit i është kërkuar nga klubi belg […]

LEXO TE PLOTE