Connect with Us

Ish-futbollisti i Interit tregon vesin e çuditshëm/ Nuk i lexoja kurrë kontratat, një herë desh i vura flakën…

Sport

Ish-futbollisti i Interit tregon vesin e çuditshëm/ Nuk i lexoja kurrë kontratat, një herë desh i vura flakën…

Publikuar

-

Shumë pak mund ta besojnë por është e vërtetë. Ish- lojtari i Interit dhe Nigerisë, Taribo Uest, kishte një ves shumë të çuditshëm dhe të padëgjuar ndonjëherë.

Mbrojtësi e hidhte firmën në kontratë pa e parë farë përmbajtjen e saj, gjë e cila një herë për pak sa nuk e çoi në vënien e flakës së Okesrit, pasi u detyrua të lexonte kontratën që vetë kishte nënshkruar.

“Kam luajtur falas për Okserin. Kisha një kontratë 5-vjeçare, por nuk i dija kushtet dhe përmbajtjen e saj. Pas vitit të tretë më kërkuan Arsenali, Juventusi, Reinxhërsi dhe Sevilja. Takova trajnerin dhe i thashë se dua të largohem, por ai më kërkoi të ulem dhe më bëri të lexoja kushtet e kontratës me Okserin.”

“Aty i pashë detajet e kontratës që kisha firmosur. Shokët e mi të repartit fitonin 120 mijë franga, ndërsa unë 3 mijë. Doja t’i vija zjarrin Okserit atë ditë. Menjëherë mora në telefon agjentin tim, i cili po zbavitej në Senegal. Një ditë u takova me trajnerin pas stërvitjes”, përfundon Uest.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: