Connect with Us

Berlusconi nuk e mban fjalën/ Shkel premtimet që bëri për ekipin italian

Sport

Berlusconi nuk e mban fjalën/ Shkel premtimet që bëri për ekipin italian

Publikuar

-

Kishte premtuar një ekip me italianë të qethur, të rruar, pa vëthë dhe tatuazhe. Por Silvio Berlusconi duket e ka kuptuar se kështu Monza e tij nuk do të ecë para dhe do të mbetet përjetësisht në kategoritë e ulëta. Ndaj pasi ka zbutur paksa rregullat me tatuazhet, i kë kërkuar Galianit që të gjejë talente të huaj për ekipin e tij.

Mediat italiane bëjnë të ditur se Monza tashmë ka piketuar përforcimin e parë të huaj dhe ai vjen nga Bullgaria. Bëhet fjalë për një mesfushor, 23-vjeçarin Serkan Jusein, i cili shihet si një futbollist premtues, pasi ka treguar vlerat e tij me fanellën e  Botev Plovdiv.

Jusein pritet që shumë shpejt të bëhet pjesë e Monzës dhe të ndihmojë ekipin që të ngjitet në zonën e play-off për ngjitjen në Serinë B në edicionin  ardhshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE