Connect with Us

E jashtëzakonshme ajo që po ndodh në kampionatin anglez/ Pas plot 37 vitesh

Sport

E jashtëzakonshme ajo që po ndodh në kampionatin anglez/ Pas plot 37 vitesh

Publikuar

-

Kanë përfunduar ndeshjet e javës së 18-të të Premierligës. Tottenhami ishte ekipi i fundit që mori pikë në këtë javë me plot surpriza, si humbja 2-3 e Manchester City kundër Crystal Palace.

Me këtë rast, Spurs tashmë kanë grumbulluar 42 pikë, dy më pak se Manchester City dhe gjashtë më pak se Liverpooli. Kjo është hera e parë që nga viti 1981 që tri skuadra grumbullojnë mbi 40 pikë para Krishtlindjeve.

 

 

Premierliga në këtë sezon duket shumë interesante dhe do të ketë një rivalitet shumë të fortë në mes dy skuadrave të para. Ndryshe nga sezonet e tjera ku ekipi favorit shkëputej që në javët e para, këtë herë rivaliteti mes Liverpoolit te Klopp dhe Manchester City të Guardiolës, duket se do të vazhdojë deri në fund./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: