Connect with Us

U shpall kampion bote me Francën/ Ky është futbollisti i vetëm që i dhuroi për bamirësi të gjitha paratë që fitoi

Sport

U shpall kampion bote me Francën/ Ky është futbollisti i vetëm që i dhuroi për bamirësi të gjitha paratë që fitoi

Publikuar

-

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, ka treguar se i ka dhënë për bamirësi të gjitha paratë e fituara nga triumfi në Kupën e Botës. Franca fitoi 38 milionë dollarë nga triumfi në Kupën e Botës këtë verë, teksa secili nga 23 lojtarët që i përfaqësuan Gjelat në Rusi, u shpërblyen me 330.000 dollarë bonus.

“Të gjithë ne jemi të lirë ta marrim këtë vendim [ për donacion] dhe ta bëjmë publik ama po, i dhashë paratë për bamirësi në donacionin tim”, tha Matuidi.

“Kylian Mbappe ka plotësisht të drejtë kur thotë se ne fitojmë shumë para. Për ne nuk është shumë, por ajo që ne bëjmë do të thotë shumë për ata. Gjëja më e rëndësishme është se vjen nga zemra dhe ne e bëjmë këtë sepse na bënë. Kur e shoh një fëmijë duke qeshur, më mbush me lumturi”, deklaroi mesfushori Juventusit

Tremplins Blaiuse Matuidi është organizatë e bamirësisë, e cila ka për qëllim t’i riintegrojë në shoqëri fëmijët e varfëruar nga rrethinat /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: