Connect with Us

E bujshme/ Skënder Gega kërkohet nga një ekip i pasur

Sport

E bujshme/ Skënder Gega kërkohet nga një ekip i pasur

Publikuar

-

E pabesueshme por e vërtetë, Skënder Gega kërkohet nga një klub arab. Trajnerit të Partizanit mësohet gjthastu se i është bërë një ofertë e majme finaciare, por ende nuk zbulohet cili klub e kërkon konkretisht.

Por fakti që atij i skadon kontrata me Partizanin duket se i ka shtyrë që ta përfshijnë në listën e dëshirave.

Ndërkohë 55- vjeçari para se të vinte në Shqipëri ka qenë në Kuvajt, ndërsa për një sezon ka drejtuar skudrën e Al-Jahra.

Megjithatë, te të kuqtë e quajnë të mbyllur rinovimin me teknikun. Pritet që në ditët e para të janarit të flitet më konkretisht për detajet e fundit të marrëveshjes.

Skënder Gega po zhvillon një kampionat mjaft të mirë me Partizanin teksa kryeson kategorinë superior me 37 pikë pas dy fazave të mbyllura tashmë.

Kujtojmë që klubet arabe janë shumë të pasura dhe ofrojnë pagesa të majme për futbollistët apo trajnerët që vijnë nga jashtë vendit të tyre./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: