Connect with Us

Këto janë 10 transferimet më të shtrenjta të janarit/ Goditje të zgjuara apo të nxituara?

Sport

Këto janë 10 transferimet më të shtrenjta të janarit/ Goditje të zgjuara apo të nxituara?

Publikuar

-

Po afron merkatoja e janarit dhe si zakonisht priten goditje të rëndësishme, me disa prej klubeve të mëdhenj që kërkojnë përforcime pas zhgënjimit në pjesën e parë të sezonit.

Një muaj kohë për të gjetur lojtarin e duhur, një muaj “festë” për mediat dhe shpresë për tifozët, që presin ndonjë emër të madh. Nuk është se lëvizjet e janarit rezultojnë të goditura në përgjithësi, aq më shumë që lojtarët më të mirë nuk janë kurrë në shitje në mes të sezonit, por mjafton të kujtohet që Liverpool e bleu Van Dijk janarin e këtij viti, për të kuptuar se edhe në “merkaton e vogël” mund të bëhen goditje fantastike.

Ja 10 goditjet më të shtrenjta të merkatos së janarit, bazuar në shifrat e publikuara nga Transfermarkt.

10 – ANDY CARROLL, LIVERPOOL: 41 milionë euro

9 – JACKSON MARTINEZ, GUANGZHOU: 42 milionë euro

8 – JUAN MATA, MANCHESTER UNITED: 44.7 milionë euro

7 – ALEX TEIXEIRA, JIANGSU: 50 milionë euro

6 – FERNANDO TORRES: 58.5 milionë euro

5 – OSCAR, SHANGHAI SIPG: 60 milionë euro

4 – PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, ARSENAL: 63.75 milionë euro

3 – AYMERIC LAPORTE, MANCHESTER CITY: 65 milionë euro

2 – VIRGIL VAN DIJK, LIVERPOOL: 78.8 milionë euro

1 – PHILIPPE COUTINHO, BARCELONA: 130 milionë euro

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: