Connect with Us

Merkato e “nxehtë”/ Këta janë 10 futbollistët që pritet të ndryshojnë ekip në janar

Sport

Merkato e “nxehtë”/ Këta janë 10 futbollistët që pritet të ndryshojnë ekip në janar

Publikuar

-

Afati kalimtar i janarit mund t’iu ndryshoj skuadër shumë nga futbollistëve të famshëm.

Vitin e kaluar janari ishte shumë i nxehtë me Sanchez, Coutinho dhe Van Dijk që u transferuan në skuadrat aktuale, shkruan Indeksonline.

 

Më poshtë janë 10 lëvizjet e mundshme të këtij muaji:

 

Adrien Rabiot

Largimi i Rabiot nga PSG është në thelb një përfundim i parëndësishëm. Megjithatë, është akoma në proces.

Mesfushori është larguar nga planet e liderëve të Ligue 1 pasi refuzoi të nënshkruajë një zgjatje të kontratës së tij aktuale, e cila skadon në qershor.

Barcelona janë vetëm një nga ekipet që raportojnë se po ndjekin grindjen e tij në Parc des Princes me interes.

Mesut Ozil

Gjysma e parë e 2018-19 ka qenë jashtëzakonisht e ashpër ndaj Ozil. Aq shumë që e ardhmja e tij në stadiumin Emirates tani duket në dyshim serioz.

Ozili ka luajtur në një të tretën e ndeshjeve të Gunners deri më tani.

A duhet të largohet nga Arsenali, një kthim në Real Madrid është një mundësi për playmakerin.

Isco

Ndërsa Ozil mendon për një lëvizje në kryeqytetin spanjoll, një yll i Merengue mund të jetë duke lëvizur në anën tjetër në janar.

Me sa duket, e tepërt ndaj kërkesave të Santiago Solarit, një lëvizje huazimi te Arsenali si pjesë e ndonjë marrëveshjeje me Ozil do të merrte jetë të re në futbollin e Iscos.

Cesc Fabregas

Karriera e Fabregasit në Stamford Bridge duket se përfundon me një notë të ulët.

Mesfushori spanjoll është larguar nga skuadra e parë, duke bërë vetëm një ndeshje në Premier League deri tani këtë sezon.

Dhe ndërsa ai është jashtë kontratës në qershor, ai mund të dëshirojë të largohet nga Blues sa më shpejt që të jetë e mundur. AC Milan dhe Monako po mbajnë lidhje të ngushta me spanjollin pasi raportet intensifikojnë se ai mund të anulojë kontratën e tij.

Denis Suarez

Suarez vazhdimisht është zhvendosur në mesfushën e Barçës, me Arthur dhe Arturo Vidal duke shtuar konkurrencën këtë sezon.

Dhe me raportet se ardhja e Rabiot është afër, ai mund të kërkohet për të kërkuar një klub të ri në një përpjekje për të marrë aksion të rregullt në ekipin e parë.

Arsenali është një destinacion i mundshëm për Suarezin, i cili mund të jetë i disponueshëm për 14 milionë funte.

Gonzalo Higuain

Argjentinasi ka qenë i paracaktuar që kur bashkohet me Milanin në huazim nga Juventusi, pasi kuqezinjtë kanë luftuar për të mbajtur ritmin me rivalët e tyre nga Torino dhe pjesën tjetër të skuadrave të Serie A.

Megjithatë, një mënyrë surprize nga Italia mund të paraqitet ende.

Higuain është një admirues i fortë i Maurizio Sarri nga koha e tij në Napoli dhe mund të kalojë pjesën tjetër të huazimit të tij në Chelsea – i cili gjithashtu do të trashëgojë opsionin e blerjes së Milanit në qershor.

Alberto Moreno

Jo shumë kohë më parë Moreno ishte një lojtar në skuadrën e Liverpulit. Një dëmtim i parakohshëm dhe shfaqja e Andy Robertson, megjithatë, e ka parë spanjollin të zbresë në një rol dytësor.

Këtë javë Moreno shkoi publikisht me pakënaqësinë e tij, duke akuzuar Jurgen Klopp për “keqtrajtim” për rënien e tij.

Dhe ndërsa menaxheri është përpjekur të hedh poshtë komentet, e ardhmja e Moreno duket e zymtë – Barça mund të duket për të përfituar.

Radamel Falcao

Përkundër moshës dhe me një mori lëndimesh të së kaluarës mbi nyjet e tij, Falcao mbetet një perspektivë e rrezikshme brenda zonës së penalltisë.

Kolumbiani, megjithatë, i është bashkuar shokëve të tij të Monakos në luftime gjatë sezonit aktual. Nëse gjërat nuk përmirësohen në principatë ai mund të kërkojë një transferim në muzg të karrierës së tij profesionale.

Dy nga klubet e tij të mëparshme, Atletico Madrid dhe River Plate, kanë qenë të lidhura me përpara, siç kanë gjigandët turq Galatasaray.

Malcom

Malcom ka qenë në Barcelonë për më pak se gjashtë muaj, por thashethemet tashmë e lidhin atë me një largim.

Në frontin e mendjes braziliane duhet të jetë një vend në Copa America në vitin 2019. Pa futboll të rregullt, lojtarët e Richarlison kanë mundësuar përpara në renditjen e Tite-së.

Një lëvizje huazimi së paku mund të jetë e nevojshme që Malcom të kthehet në rrugën e duhur dhe të shtyjë rrugën e tij në grindje.

Paul Pogba? 

Vetëm pak ditë më parë Pogba pritej të ishte një nga lojtarët kryesorë në dritaren e janarit.

Në ndeshjen me Jose Mourinhon, i cili me sa duket e quajti atë një “virus” përpara lojtarëve të tjerë, ylli i Manchester United dukej i varfër në Old Trafford dhe i gatshëm për të rifilluar karrierën e tij diku tjetër.

Largimi i Mourinhos i ka dhënë Pogba një pozicion të ri në fushë. Por United do të vazhdojë të jetë i kujdesshëm gjatë dimrit, me skuadrën e Juventusit, PSG dhe Barcelonës që monitoron situatën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: