Connect with Us

Zyrtare/ Shoku i futbollistëve shqiptarë do të transferohet te Juventusi

Sport

Zyrtare/ Shoku i futbollistëve shqiptarë do të transferohet te Juventusi

Publikuar

-

Mesfushori i Arsenalit, Aaron Ramsey do të jetë lojtar i Juventusit në qershor. 27-vjeçarit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe do të transferohet me parametra zero në Torino.

Të dyja palët kanë arritur marrëveshje dhe mesfushorit, i është ofruar një kontratë 4-vjeçare, ku do të përfitojë 8 milionë euro në sezon. Më parë, Juventusi ka transferuar me të njëjtën mënyrë edhe mesfushorin e Liverpoolit, Emre Çan dhe tashmë, “Zonja e Vjetër” duket e kompletuar në repartin e mesfushës.

Ramsej është një nga lojtarët më të spikatur në Angli, por edhe te “Topçinjtë”, dhe jo më kot Juventusi ka menduar që ta afrojë në gjirin e vet duke qenë se ka eksperiencë edhe në Kupat e  Evropës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE