Connect with Us

Igli Tare i lë të gjithë me gisht në gojë/ Talenti i madh zgjedh Lazion para Barcelonës dhe gjithë ekipeve të tjera të mëdha

Sport

Igli Tare i lë të gjithë me gisht në gojë/ Talenti i madh zgjedh Lazion para Barcelonës dhe gjithë ekipeve të tjera të mëdha

Publikuar

-

Igli Tare e ka nisur vitin 2019 me këmbën e duhur. Lazio ka filluar të lëvizë për të ardhmen dhe është shumë afër mbylljes së marrëveshjes për sulmuesin e ri të datëlindjes 1999-të, Bobby Adekanye, i cili është në pronësi të Liverpool.

Por zbarkimi i tij në kryeqytetin italian është shtyrë për në qershor, kur kontrata e tij me “Të Kuqtë” do të skadojë. Nigeriani ka refuzuar ofertën për të rinovuar duke zgjedhur bardhekaltrit edhe para Barcelonës.

Drejtori sportiv i lacialëve, Igli Tare, beson shumë tek ai dhe presidenti Lotito është gati t’i garantojë një kotratë të rëndësishme, që do të jetë rreth1 milion euro.

Ekziston mundësia që lojtari të merret që në janar, por kjo do të varet nga Liverpool. Tare do të udhëtojë nga Dubai, ku ndodhet me pushime, në Angli për të mbyllur operacionin dhe për të siguruar talentin nigerian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: