Connect with Us

Ja ku do ta zhvillojë Partizani fazën përgatitore/ Mësohen edhe 3 rivalët e miqësoreve

Sport

Ja ku do ta zhvillojë Partizani fazën përgatitore/ Mësohen edhe 3 rivalët e miqësoreve

Publikuar

-

Tashmë nuk ka më dyshime. Faza përgatitoree Partianit do të zhvillohet në Turqi dhe ekipi do të zhvendoset më 5 janar. Gjatë qëndrimit atje do të zhvillohen tre ndeshje miqësore me dy ekipe të elitës së futbollit turk dhe me një skuadrës kazake.

Në datën 9 dhe 11 janar, të kuqtë do të përballen me ekipet e Superligës Turke, Sivasspor dhe Antalyaspor, ndërsa më 14 janar me FC Shakhter Karagandy, pjesë e Premierligës së Kazakistanit.

Trajneri Skënder Gega do të mundohet të rikuprojë jo pak në aspektin fizik te të tijtë, të cilët shfaqen lodhje në dhjetorin e vitit të kaluar. Po ashtu, sytë dhe veshët janë të përqendruar në merkaton e dimrit, ku 15 herë kampionët e vendit do të tentojnë të përforcohen, sidomos me ndonjë element të spikatur në sulm. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: