Connect with Us

Mario Balotelli largohet nga Nice/ I befason të gjithë me ekipin e tij të ri

Sport

Mario Balotelli largohet nga Nice/ I befason të gjithë me ekipin e tij të ri

Publikuar

-

Mario Balotelli dhe Nice do të ndahen. Pas dy vitesh e gjysmë, sulmuesi 28-vjeçar italian po përgatit valixhet, edhe pse udhëtimi nuk do të jetë i gjatë. E ardhmja e tij do të mbetet Franca, më konkretisht Olympique Marseille.

Mario Balotelli te Olympique Marseille ishte një nga telenovelat e verës së kaluar e cila nuk kishte një fund të lumtur. Por edhe pse me 6 muaj vonesë ky operacion merkatoje do të realizohet me sukses. Sulmuesi italian ka prishur përfundimisht çdo marrëdhënie me klubin e Nice dhe gjatë këtyre ditëve do të jetë një lojtar i lirë në treg, pasi do të divorcohet zyrtarisht nga skuadra që drejtohet nga Patrick Viera.

E ardhmja e Balotellit megjithatë do të vazhdojë të jetë në Ligue 1, pasi Supermario ka arritur marrëveshjen për t’u transferuar te Olympique Marseille aty ku Rudi Garcia po e pret krahëhapur pasi e ka dashur gjithmonë ish lojtarin e Interit dhe Manchester City-it në skuadrën e tij. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: