Connect with Us

Pique e ka shumë seriozisht/ Transferon 9 futbollistë te ekipi i tij dhe zgjedh si trajnerë dy…

Sport

Pique e ka shumë seriozisht/ Transferon 9 futbollistë te ekipi i tij dhe zgjedh si trajnerë dy…

Publikuar

-

Gerard Pique e ka nisur seriozisht projektin me skuadrën që e ka blerë, FC Andorën. Mbrojtësi i Barcelonës ka bërë 9 transferime deri më tani në këtë merkato që sapo ka nisur. Pique ka emëruar trajnerë të skuadrës së tij, dy-ish lojtarët e Barcelonës, Albert Jorquera dhe Gabri García.

Djali i të ndjerit Tito Vilanova, Adria Vilanova poashtu është transferuar te skuadra e Piques. Ferrán Tacón , Fede Bessne, Ernest Forgas , Oriol Dot, Joan Cervós dhe Claudio Bové janë prurjet e tjera që ka bërë Pique këtë afat kalimtar.

Skuadra e spanjollit synon promovimin në Divizionin e Tretë Katalanas, para se të synojë futbollin profesional. Si futbollist Pique ka arritur në majat e futbollit, tani mbetet për t’u parë si president nëse do të ketë sukses apo jo. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: