Connect with Us

Protestat në Francë/ Ish-sportisti u jep leksion policëve

Sport

Protestat në Francë/ Ish-sportisti u jep leksion policëve

Publikuar

-

Jelekët e verdhë sërish në rrugët e Parisit.

Protestues nga e gjitha Franca janë rikthyer sërish në protesta kundër qeverisë së presidentit Emmanuel Macron, ku mes tyre ishte dhe një ish-boksier profesionist. Bëhet fjalë për Christophe Dettinger, i cili në urën Leopold-Sédar-Senghor  dha leksione boksi për të pranishmit, ku grushtoi mbi policinë.

Dominimi i tij ishte i frikshëm, duke bërë që 4 policët, njëri prej të cilit ishte pikasur si rival nga Dettinger u zbrapsën pas. Video u bë virale, ndërsa Dettinger u cilësua nga shumë qytetar si hero i lëvizjes.

I menjëhershëm ka qënë edhe reagimi i Ministrit të brendshëm francez, Christophe Castaner që e përshkroi sulmin si “frikacak dhe të patolerueshëm” dhe kontaktoi prokurorin publik për të hapur një hetim mbi ngjarjen.

Protestuesi në Paris sfidon policin duke e sulmuar me grushta! Francezi shtatlarte duket i stervitur goxha mire! E ne fakt pasi u shfaq video ne media, ai u identifikua si Christophe Dettinger, ish boksier profesionist!

Gepostet von VIZION PLUS am Sonntag, 6. Januar 2019

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE