Connect with Us

Ekipet “big” janë të çmendur pas këtij talenti/ Tare i lë të gjithë me gisht në gojë

Sport

Ekipet “big” janë të çmendur pas këtij talenti/ Tare i lë të gjithë me gisht në gojë

Publikuar

-

Real Madrid, Tottenham dhe Lzcio janë në garë më njëri-tjetrin për të marrë shërbimet e talentit maqedonas, Elif Elmas. 19-vjeçari po shkëlqen me Fenerbahçen në Turqi, duke tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të mëdha në Evropë.

Edhe pse Reali i Madridit dhe Tottenhami e duan në ekip, 19-vjeçarit nuk i premtohet një vend titullari, prandaj Lazio shihet në “pole position” për shërbimet e tij.

Igli Tare ka nisur bisedimet prej disa kohësh tashmë me agjentin e lojtarit dhe me shumë gjasa, Lazio do të nënshkruajë me Elmas gjatë muajit janar, një transferim që do të nxirrte dhe njëherë tjetër në pah të gjitha aftësitë e drejtorit shqiptar të Lazios.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: