Connect with Us

E çuditshme nga Anglia/ Klubi i njohur dënon tifozin për shkak të këtij komenti në rrjetet sociale

Sport

E çuditshme nga Anglia/ Klubi i njohur dënon tifozin për shkak të këtij komenti në rrjetet sociale

Publikuar

-

Brighton mundi 3-1 Bournemouth dhe siguroi një vend për në raundin e katërt të FA Cup, aty ku do të përballet me West Brom.

Gjithsesi momenti i mirë nuk ka kaluar pa ankesa nga tifozët. Në një postim në rrjete sociale nga klubi kanë vërshuar një lumë komentesh negative dhe ofenduese. Kjo nuk është kaluar pa u vënë re nga drejtuesit, të cilët iu kanë shkruar privatisht të gjithë abuzuesve në fjalë duke i detyruar të kërkojnë falje.

Por, një nga tifozët nuk e ka patur luksin të kalojë me një të kërkuar ndjesë. Brighton njoftoi me një deklaratë zyrtare se ka përjashtuar për 5 ndeshje tifozin e tyre për shkak të një komenti ofendues në faqen e tyre. Ndër të tjera klubi njoftoi se do të ketë ndëshkime më të ashpra në të ardhmen në lidhje me komentet ofenduese.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: