Connect with Us

Trajneri i madh sulmon ekipin e Bayernit/ Nuk janë profesionistë!

Sport

Trajneri i madh sulmon ekipin e Bayernit/ Nuk janë profesionistë!

Publikuar

-

Maurizio Sarri ka sulmuar klubin gjerman të Bayern Munich për atë që trajneri Italian e konsideroi si mungesë profesionalizmi, asi shoqëria bavareze shprehu publikisht interesimin për yllin premtues të Chelseas, Callum Hudson-Odoi. Trajneri i Chelseas, Sarri është i tërbuar që drejtori sportiv i Bayern, Hasan Salihamidzic deklaroi këtë javë se ata duan të nënshkruajnë me çdo kusht me Hudson-Odoi gjatë merkatos së janarit, pasi futbollisti cilësohet se ka kualitetin që do shkonte përshtat shumë mirë te Bayern Munich.

Chelsea raportohet të ketë refuzuar një ofertë në shumën 45 milionë dollarë, nga Bayern për 18-vjeçarin që ka edhe 18 muaj kontratë me “Blutë e Londrës”, dhe që deri tani ka refuzuar të nënshkruajë kontratën e re 5-vjeçare të propozuar nga klubi. E gjithë kjo ngjarje ka lënë të pakënaqur trajnerin italian, Sarri. “Mendoj se nuk është profesionale, sepse ata po flasin për një futbollist që është në kontratë me Chelsean. Ndaj ata nuk e respektuan klubin tonë, unë kështu mendoj”, deklaroi Sarri për mediat ditën e premte në lidhje me pretendimet e Bayern Munich për të blerë Hudson-Odoi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE