Connect with Us

A e dini se cili është futbollisti që fitoi më shumë ndeshje në vitin 2018?/ As Messi, as Ronaldo por…

Sport

A e dini se cili është futbollisti që fitoi më shumë ndeshje në vitin 2018?/ As Messi, as Ronaldo por…

Publikuar

-

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit në të cilin u organizua edhe Botërori në Rusi. Në një përllogaritje të lojtarëve që kanë shijuar më shumë fitore me skuadrat dhe kombëtaret e tyre rezulton se është Blaise Matuidi, i cili pati ecuri të shkëlqyer me Juventusin dhe Francën.

Në total mesfushori ka luajtur në 56 ndeshje dhe ka fituar 48 prej tyre, duke lënë pas lojtarë si Griezmann, Firmino e Rakitic. Ndërsa yjet individual si Messi, Ronaldo, Neymar apo edhe Modric nuk figurojnë ndër të parët.

Ja lojtarët që korrën më shumë fitore përgjatë vitit të shkuar:

5. Roberto Firmino 44 fitore
4. Ivan Rakitic 44
3. Angel Di Maria 45
2. Antoine Griezmann 45
1. Blaise Matuidi 48 /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: