Connect with Us

A do të largohet Hysaj nga Napoli?/ Përgjigjen përfundimtare e jep Carlo Ancelotti

Sport

A do të largohet Hysaj nga Napoli?/ Përgjigjen përfundimtare e jep Carlo Ancelotti

Publikuar

-

Elseid Hysaj luajti mbrëmjen e djeshme si titullar në ndeshjen e Kupës së Italisë, që Napoli zhvilloi dhe fitoi kundër Sasuolos. Hysaj bëri një paraqitje të mirë në takimin e fituar 2-0 nga skuadra e tij, ndërsa pas ndeshjes është vlerësuar me notë pozitive nga mediat italiane.

Në këtë linjë ka qenë dhe trajneri Carlo Ancelotti, që në konferencën për shtyp, ka përshëndetur dhe vlerësuar lojën e mbrojtësit shqiptar. Madje ai u ka dhënë përgjigje edhe zërave të merkatos, që e lidhin Elseid Hysajn me një largim të mundshëm nga Napoli.

“Hysaj bëri një ndeshje përgjithësisht të mirë mbrëmë, pati dhe gabime. Mendoj që situata e tij është menaxhuar mirë. Gjatë një sezoni mund të ketë ulje dhe ngritje. Kam folur me të dhe ai është shprehur se dëshiron të qëndrojë këtu.

Ne kemi respekt për të, ai dhe agjenti i tij mendoj se janë të qetë në tani”-është shprehur ndër të tjera Ancelotti.

Në fakt këto deklarata vijnë në momentin e duhur, pasi futbollisti i kombëtares shqiptare, edhe për shkak të zërave të shtuar të merkatos, ka pasur një sezon me ulje e ngritje deri më tani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: