Connect with Us

Partizani thyhet nga Dinamo Zagreb/ Më shumë se humbja dhëmb dëmtimi i dy futbollistëve

Sport

Partizani thyhet nga Dinamo Zagreb/ Më shumë se humbja dhëmb dëmtimi i dy futbollistëve

Publikuar

-

Partizani doli me humbje nga miqësorja e tretë në tokën turke, këtë herë ndaj Dinamos së Zagrebit. Përballë ekipit gjigant kroat, “demat” e Gegës u mundën me përmbysje, në shifrat 2-1.

Që në minutën e 11-të, shënoi i përhershmi Bardhi në këto miqësore në Turqi, i cili kaloi të kuqtë në avantazh pas një goditje vrastare brenda zonës.

Një episod jo i këndshëm në minutën e 20-të, ku Telushi i dëmtuar, detyrohet të lërë fushën e lojës, ndërsa para përfundimit të pjesës së parë, doli edhe një prej afrimeve, Dilaver Duka, duke mos përfunduar as 45 minutat.

Ndërkohë, Dinamo barazoi shifrat në minutën e 28-të, ku Moro çoi topin në cepin e portës së Alban Hoxhës. Me fillimin e të dytës, ekipi nga Zagrebi shënoi edhe golin e dytë, me Petkoviç, i cili me një devijim të lehtë mposhti Alban Hoxhën.

Në të dytëm, pati minuta për Mensah, Koten, afrimi i ri Rexhepi, por deri në fund shifrat mbetën të pandryshuara dhe “demat” e mbyllën me humbje.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Bruno Dita i “nxjerr bojën” ish-futbollistit të Skënderbeut, publikon videon duke luajtur… tallava

Publikuar

-

Nga

Bruno Dita në “Instagramin” e tij po mundohet çdo ditë të na e ngrejë sadopak humborin duke postuar herë pas here video mjaft interesante. Ditën e sotme mbrojtësi ka gjetur një video nga arkiva, kur ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Kaba Sambu shijonte dhe kërcente pak tallava nga Shqipëria. Mbrojtësi ka kaluar dy sezone te Skënderbeu, ku […]

LEXO TE PLOTE