Connect with Us

Kroatët zbulojnë mashtrimin e madh/ Ja çfarë ndodhi dje në miqësoren e Partizanit

Sport

Kroatët zbulojnë mashtrimin e madh/ Ja çfarë ndodhi dje në miqësoren e Partizanit

Publikuar

-

Në takimin e djeshëm miqësor midis Dinamo Zagrebit dhe Partizanit, pati një detaj të veçantë, që u zbulua nga gazetarët kroat. Në tribunën e vogël të fushës stërvitore ishin të pranishëm një numër i pakët tifozësh të Dinamos dhe disa lojtarë kroatë të skuadrave.

Megjithatë, protagonisti i historisë ishte një burrë në moshë madhore që iu prezantua lojtarëve të të dyja skuadrave si një skaut i “gjigantit” anglez Man City. Pala kroate vuri re disa gjëra mjaft të dyshimta te i moshuari.

“Skauti” ishte shtetas çek dhe anglishtja e tij linte shumë për të dëshiruar. Të dyja këto fakte të çojnë te një përfundim logjik. Personi në fjalë ishte një “spiun” i dërguar nga Viktoria Plzen për të parë ndeshjet e kroatëve.

Plzen do të ndeshet me Dinamon në muajin shkurt, në kuadër të fazës së 1/32 të Euopa League dhe mesa duket, ata kane filluar të marrin masat që tani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE