Connect with Us

Presidenti i Realit tërbohet me arbitrat/ Merr vendimin drastik

Sport

Presidenti i Realit tërbohet me arbitrat/ Merr vendimin drastik

Publikuar

-

Dy gabime radhazi në dëm të Realit të Madridit në ndeshjet e kampionatit nga arbitrat dhe mbi të gjitha nga VAR-i. Kjo gjë e ka tërbuar presidentin e skuadrës madrilene, i cili përpara disa kohësh ishte projektuar për të qenë në një bord drejtues të federatës spanjolle.

Por, pas këtyre gabimeve që janë bërë ndaj Realit të Madridit, Perez nuk ka ndërmend të ulet në të njëjtën tryezë me drejtuesit e federates dhe si pasojë ka vendosur mos të paraqitet në asnjë mbledhje që do të zhvillojë federata. Sociedadit mungoi një penallti dhe goli i shënuar nga Betisi ishte në pozicion jashtë loje (milimetrik).

Te Real Madrid ndihen të tradhtuar dhe besojnë se nuk po trajtohen në mënyrë të barabartë, prandaj do jenë jashtë çdo institucioni duke prishur të gjitha mundësitë për dialog. Nëse federata nuk formalizon ribashkimin me La Ligën nuk do ketë frymë bashkëpunimi nga “Los Blancos” për avancimin e këtij sporti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: