Connect with Us

Barcelona përmbys Levanten/ Siguron çerekfinalen e Kupës së Mbretit

Sport

Barcelona përmbys Levanten/ Siguron çerekfinalen e Kupës së Mbretit

Publikuar

-

Barcelona ka përmbysur disavantazhin e ndeshjes së parë, e cila ka përfunduar në favor të Levantes 2-1, duke fituar 3-0 në Camp Nou.

Me këtë rezultat, skuadra e Ernesto Valverde-s ka kaluar në fazën e çerekfinaleve të Copa del Rey.

Trajneri katalanas kishte vendosur një formacion kompetitiv këtë herë, në krahasim me ndeshjen e parë ku kishte aktivizuar shumë të rinj.

Ndër lojtarët që luajtën nga minuta e parë ishte edhe Lionel Messi, i cili përgatiti dy gola përpara se të shënonte të tretin.

Dy golat e parë janë shënuar nga Ousmane Demeble, i cili është bërë lojtari i parë i Barçës që shënon në katër kompeticione të ndryshme këtë sezon: Superkupa e Spanjës, La Liga, Champions League dhe Copa del Rey.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: