Connect with Us

Skënderbeu i befason të gjithë me përforcimin e radhës/ “Blerje” brenda shtëpisë

Sport

Skënderbeu i befason të gjithë me përforcimin e radhës/ “Blerje” brenda shtëpisë

Publikuar

-

Skënderbeu ka ndryshuar krejtësisht strategji këtë sezon. Ekipi korçar nuk po bën shpenzime të mëdha në merkato, por po mundohet që të promovojë futbollistë të rinj dhe të mundohet të shesë në merkaton e janarit. I vetmi afrim këtë merkato është Elmir Asani. Ai erdhi në provë dhe i bindi shumë shpejt.

“Afrimi” i dytë është konfirmuar te korçarët. Trajneri Orges Shehi ka “blerë” brenda shtëpisë, pasi lojtari i U-19, Kosta Vangjeli do të grumbullohet me ekipin e parë të kampionëve. Klubi korçar e jep vetë këtë informacion.

“Kosta Vangjeli, lojtar i ekipit U19 ka marrë ftesën nga trajneri Orges Shehi dhe është grumbulluar me ekipin e parë në kuadër të 2 takimeve të radhës.

18-vjeçari pritet të aktivizohet në testin miqësor ndaj Teutës dhe ndaj Besëlidhjes për Kupën e Shqipërisë”, – shkruajnë korçarët. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE