Connect with Us

Debutim ëndrash për sulmuesin e Kombëtares/ I shënon gol portierit “të gafave”

Sport

Debutim ëndrash për sulmuesin e Kombëtares/ I shënon gol portierit “të gafave”

Publikuar

-

Debutim ëndrrash për Sokol Cikalleshin me Akhisarspor. I rikthyer vetëm dy ditë më parë te Akhisar, sulmuesi shqiptar arriti të linte shenjën që në ndeshjen e tij parë, duke shënuar ndaj gjigandëve turqë të Besiktasit.

I aktivizuar në fillimin e pjesës së dytë kur rezultati ishte 0-1 në favor të skuadrës nga Stambolli, Cikalleshi realizoi golin e vetëm dhe atë të nderit për Akhisar që u mund 1-3 nga Besiktasi, me bardhezinjtë që realizuan edhe dy herë të tjera në pjesën e dytë përpara se të vinte rrjeta e bomberit kavajas.

Çikalleshi ekërkoi me ngulm golin në këtë ndeshje debutimi dhe e gjeti atë kur regjistrohej minuta e 81-të ë sfidës me një devijim prej golashënuesi të vërtetë para katërkëndorit që mbrohej nga Loris Karius, ish-portieri i Liverpoolit, që njihet për gafat e tij të shumta, por këtë  rast nuk pati faj. /CNA.al

https://youtu.be/JwkAjCtsLtk

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: