Connect with Us

Zhvillimet e fundit nga Superiorja/ Shehi me dhimbje koke, lajme të mira për Gegën

Sport

Zhvillimet e fundit nga Superiorja/ Shehi me dhimbje koke, lajme të mira për Gegën

Publikuar

-

Skënderbeu ndodhet në pozita të vështira. Viti 2018 u mbyll në një mënyrë jo të mirë, pasi korçarët morën disa rezultate negative radhazi. Gjatë periudhës së fazës janë shtuar problemet për shkak të dëmtimeve.

Dejvi Bregu ka pësuar një frakturë në krahun e majtë, Demte dhe Lulaj do  të mungojnë të paktën një muaj prej dëmtimeve. Veç këtyre, së fundmi probleme ka shfaqur edhe sulmuesi Blerim Krasniqi. Dy javë pushim edhe për kavajasin, që humb ndeshjet me Besëlidhjen dhe Partizanin. Madje rrezikon edhe takimin me Kastriotin.

Te Partizani ka lajme të mira sa i takon gjendjes së Bruno Telushit. Mesfushori vlonjat u dëmtua në ndeshjen miqësore me Dinamon e Zagrebit, por nuk ka diçka shqetësuese për të. Ai do të jetë gati për pjesën e dytë të sezonit dhe trajneri Gega sigurisht që buzëqesh për këtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: