Connect with Us

U transferua në Premier League për 22 milionë euro/ Sulmuesi dëmtohet duke… veshur këpucët

Sport

U transferua në Premier League për 22 milionë euro/ Sulmuesi dëmtohet duke… veshur këpucët

Publikuar

-

Claudio Ranieri që pas emërimit te Fulham është përballur me probleme nga më të vështirat. Ekipi ndodhet në vendin e parafundit të renditjes. Futbollistët kanë pasur përplasje në stërvitje dhe gjakrat janë të nxehta.

Megjithatë, përpos të gjithave, një episod i raportuar nga “BBC” ka lënë pa fjalë edhe italianin. Futbollisti Alfie Mauson, për të cilin janë paguar 22 milionë euro është dëmtuar duke veshur këpucët e futbollit. Një problem në gju e ka lënë jashtë që nga dhjetori. “Ka qenë një dëmtim absurd. Thjesht ka ndërruar këpcuët, një gjë e pabesueshme”, shprehet Ranieri.

Problemi është së dëmtimi zgjat prej disa kohësh dhe tani është e vështirë të parashikohet koha e rikuperimit. “Ka nevojë për më shumë kohë për të marrë veten. Sa? Nuk e di”. Megjithatë, “King Claudio” nuk do të dorëzohet, edhe nëse do t’i duhet t’ia lidhë vetë këpucët lojtarëve të tij. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: