Connect with Us

“Braktisi” kampionatin grek/ Zbulohet ekipi i ri i mesfushorit të Kombëtares

Sport

“Braktisi” kampionatin grek/ Zbulohet ekipi i ri i mesfushorit të Kombëtares

Publikuar

-

Djurgarden, ekip i elitës në futbollin suedez, do të jetë destinacioni i ardhshëm i Astrit Ajdareviçit,  lojtarit të Kombëtares shqiptare. Mesfushorfi i cili la Aekun, para pak kohësh duket se do të shkojë në Suedi, për të vazhduar karrierën e tij.

Sipas informacioneve të “STV-Sports”, vetëm detajet mbeten përpara se 28-vjeçari të kalojë tek Djugarden. Do të jetë një blerje shumë e mirë për skuadrën suedeze, pasi lojtari kuqezi është shpallur kampion në Greqi me AEK-un, vitin që lamë pas.

Gjithashtu ai ka performuar në pothuajse shumicën e ndeshjeve në Europa League, ku ka shënuar dhe një gol ndaj Dinamos së Kievit, me kokë, në barazimin 1-1 mes tyre. Lojtari e njeh shumë mirë terrenin ku do të shkojë, pasi ka luajtur më përpara me Helsinborgun, Orebron dhe Norkopingun. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Bruno Dita i “nxjerr bojën” ish-futbollistit të Skënderbeut, publikon videon duke luajtur… tallava

Publikuar

-

Nga

Bruno Dita në “Instagramin” e tij po mundohet çdo ditë të na e ngrejë sadopak humborin duke postuar herë pas here video mjaft interesante. Ditën e sotme mbrojtësi ka gjetur një video nga arkiva, kur ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Kaba Sambu shijonte dhe kërcente pak tallava nga Shqipëria. Mbrojtësi ka kaluar dy sezone te Skënderbeu, ku […]

LEXO TE PLOTE