Connect with Us

Tronditet bota e futbollit/ Talenti i ri vdes në fushën e lojës

Sport

Tronditet bota e futbollit/ Talenti i ri vdes në fushën e lojës

Publikuar

-

Lajm i zi për botën e futbollit. Një lojtar 14-vjeçar ka ndërruar jetë në Pyrenees-Atlantiques, Francë, si pasojë e një ataku kardiak. Lajmi u bë i ditur nga klubi ku ai luante, përmes një postimi në faqen zyrtare të Facebook.

Qendra e ndihmës së shpejtë tha se vdekja e tij erdhi menjëherë pas sulmit në zemër.

Loja u ndërpre ndërkohë që të dyja skuadrat deklaruan se në vijim të ndeshjeve të ardhshme mes tyre, loja në fushën e blertë do të paraprihet nga një minutë heshtje në nderim të lojtarit që ndërroi jetë. I njëjti rast ka ndodhur vetëm pak ditë më parë dhe në Spanjë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: