Connect with Us

Video e javës/ Tifozi futet për të festuar por dëmton lojtarin e tij

Sport

Video e javës/ Tifozi futet për të festuar por dëmton lojtarin e tij

Publikuar

-

Skena të paimagjuneshme vijnë nga ndeshja e divizionit të tretë në Angli, mes Charltonit dhe Acringtonit. Ekipi vendas i Charltonit, fitoi ditën e djeshme me shifrat 1-0, falë një goli që erdhi vetëm në minutën e 93-të.

Gëzimi dhe ekzaltimi ishte i madh edhe për tifozët, që u futën në fushën e blertë, për të festuar këtë fitore në frymën e fundit. Por, teksa njëri prej tyre po vraponte t’i bashkohej grumbullit me futbollistë që po festonin, rrëshkiti, dhe këmbën ia përplasi direkt një prej lojtarëve të ekipit të tij.

Futbollisti në fjalë, ra në tokë menjëherë, pasi ishte dëmtuar nga ajo goditje e papritur që mori. Gjithsesi, jo me pasoja, pasi lojtari u ngrit pavarësisht dhimbjeve të mëdha që pati fillimisht. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: