Connect with Us

Guardiola e thotë troç/ Nuk garojmë dot me ato dy ekipe

Sport

Guardiola e thotë troç/ Nuk garojmë dot me ato dy ekipe

Publikuar

-

Tekniku i Man. City, Pep Guardiola është rikthyer të flasë për çështjen e transferimit të talentit Frenki De Jong nga Ajax tek Barcelona. Klubi ishullor që drejton 48-vjeçari ishte një nga skuadrat më të interesuara për të transferuar mesfushorin holandez por që në fund ishte klubi katalanas që mbylli me sukses tratativën për shumën e 75 milionë eurove.

“Nuk jam i zhgënjyer me të, por është thuajse e pamundur për të rivalizuar me Barcelonën apo Real Madrid për prestigjin që ato klube kanë, për ligën në të cilën luajnë dhe sepse janë klube të mrekullueshëm. Futbollistët duhet të kenë lirinë e zgjedhjes, nëse nuk vijnë, kjo është sepse preferojnë një klub tjetër dhe duhen respektuar. Duhet të jemi më të shpejtë dhe të gatshëm për të transferuar talentet e reja”, u shpreh Pep. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: