Connect with Us

Java e 20-të e Superiores do të luhet në 3 ditë/ Na presin dy supersfida

Sport

Java e 20-të e Superiores do të luhet në 3 ditë/ Na presin dy supersfida

Publikuar

-

Java e 20-të e Superiores do të zhvillohet në tre ditë, pikërisht të premten në 1 shkurt, të shtunën në 2 shkurt dhe të dielën në 3 shkurt.

Takimi që do të hapë javën është ai mes Tiranës dhe Teutës, sfidë që do të zhvillohet në 1 shkurt, në orën 18:00 në “Selman Stërmasi”. Një sfidë interesante, me bardheblutë që janë në një formë mjaft të mirë.

Të shtunën, në 2 shkurt, Flamurtari pret Kukësin në qytetin e Vlorës, ndërsa Kastrioti pas fitores me Luftëtarin në transfertë kërkon që të marrë pikë edhe ndaj Skënderbeut në fushën e vet.

Të dielën, në 3 shkurt zhvillohen dy sfida mjaft interesante mes Laçit e Luftëtarit si dhe Partizani që kryeson do të udhëtojë drejt Kamzës, ku do të kërkojë 3 pikët e radhës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE