Connect with Us

Inter? PSV? Jo, jo!/ Arjen Robben zbulon ekipin e tij të ri

Sport

Inter? PSV? Jo, jo!/ Arjen Robben zbulon ekipin e tij të ri

Publikuar

-

Arjen Robben tashmë ka njoftuar se do të largohet nga Bayern Munich në fund të këtij sezoni. Por 35 vjeçari nuk ka ndermend ti thotë lamtumrë futbollit. Ai ka pasur bisedime me klubin e Interit dhe të PSV-së, por së fundmi ai mund të përfundojë në kampionatin japonez ku e kërkon skuadra e FC Tokio.  Arsyeja? Duket se familja e holandezit e sheh pozitivisht një transferim në kryeqytetin japonez.

Robben do ta përfundojë aventurën me Bayern Munich në fund të këtij sezoni pas një dekade. Holandezi u transferua te Bayern në vitin 2009 teka u ble nga Reali i Madridit. Me bavarezët ai ka luajtur 198 ndeshje teksa ka gjetur rrugën e rrjetës 98 herë si dhe ka fituar shumë trofe, më i rëndësishmi mbetet Champions League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: