Connect with Us

E bujshme/ Skënderbeu bën dy goditje të mëdha në fund të merkatos

Sport

E bujshme/ Skënderbeu bën dy goditje të mëdha në fund të merkatos

Publikuar

-

Pas largimit të tre të huajve ditën e sotme, klubi i Skënderbeut nuk ka humbur kohë, por duket se i ka gjetur menjëherë zëvendësuesit. Siç raporton “Panorama Sport”, klubi korçar ka gjetur akordin me lojtarët Kuasi Sibo dhe Marko Pervan.

Kuasi Sibo është një mesfushor nga Gana, që vetëm pak ditë më parë ka mbushur 21 vjeç. Pozicioni i tij natyral është para mbrojtjes, por mund të luaje edhe në qendër të mesfushës.

Ai e ka nisur karrierën tek Çitah në Ganë, ndërsa në 2017 iu baskua Banants në Armeni. Pas një sezoni atje, tashmë prej vetës së 2018-ës, ai është pjesë e Watfordit, ku aktivizohet për ekipin U-23.

Nga ana tjetër, Marko Pervan, është një mesfushor, me tipare sulmuese. Kroati 22-vjeçar, ka qenë pjesë e disa skuadrave në vendlindje, si RNK Split, Cibalia, apo Sibenik, ndërsa prej 2018-ës, luan për NK Osijek.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE